Android SEO Uygulamaları

0
870
Android SEO Uygulamaları

Web sitenizi her yerde takip etmeniz için Android cihazlarınıza seo uygulamalarını yükleyebilirsiniz. Bu sayede her zaman sitenizi takip etme imkanından yararlanabilirsiniz. Android SEO uygulamalarından en çok kullanılan ve en çok işe yaran uygulamaları yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.
Google Analytics
Bir sitenin en önemli ihtiyacı hittir. Hitlerinizi takip ederek bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Google Analytics uygulamasını Android cihazınıza yükleyerek hitlerinizin hangi kaynaklardan geldiğini, kullanıcıların hangi konuları incelediğini, günlük hit ve sayfa gösterim sayılarını gibi bilgileri öğrenebilirsiniz. Ayrıca Adsense ile entegre ederek hangi anahtar kelimeden ne kadar kazancınızın olduğunu da incelemeniz mümkün.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.giant&hl=tr

SEO SERP Mojo
Sitenizin arama motorlarındaki sıralarını güncel bir şekilde takip etmek için Android cihazlarınıza Seo Serp Mojo uygulamasını yükleyebilirsiniz. Büyük arama motorlarından olan Google, Yahoo ve Bing arama sıralamalarınızı takip etme imkanını kullanabilirsiniz. Bu uygulama sayesinde arama motorlarına yönelik yaptığınız çalışmaların ne kadar yararlı olduğunu incelemeniz mümkün.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SERPmojo&hl=tr

Alexa
Alexa sıralamaları bir çok site yöneticisi için oldukça önemlidir. Sitenizin Alexa sıralamasını takip etmek için Android cihazlara uygulamasını indirebilirsiniz. Cihazlarınızdan her zaman sitenizin sıralama verilerini inceleyebileceğiniz gibi, pro versiyonundaki diğer analizleri de incelme imkanından yararlanabilirsiniz.
Kullanacağınız bu uygulamalar sizin sitenizi daha iyi bir şekilde takip etmenizi sağlamaktadır. Günümüzde mobil uygulamalarının çoğalması ile SEO konusunda da yapılan uygulamalar webmasterlara oldukça büyük faydalar sağlamaktadır.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alexa&hl=tr

Bir önceki yazımız olan WordPress SEO Eklentileri başlıklı makalemizde En İyi WordPress SEO Eklentileri, SEO Eklentileri ve WordPress SEO hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here