Backlink Sorgulama Araçları

0
989
Backlink Sorgulama Araçları

Web sitelerimizi geliştirmek ve daha çok trafiğe ulaşmak için backlink çalışmaları olmazsa olmazlardan biri. Günümüz algoritmalarına göre ise backlink almak oldukça dikkat isteyen bir iş. Backlink alacağınız sitenin bazı kriterlere uygun olması gerekiyor. Link aldığınız site ne kadar temizse aldığınız backlink sizlere o kadar fayda sağlıyor. Peki, link alacağımız sitenin backlinklerini nasıl öğreneceğiz. İşte burada Backlink SEO Araçları devreye giriyor. Sizler için bu araçları tanıtacağız.

Ahrefs; Backlink Sorgulama Araçları konusunda belki günümüzde en çok ismi duyulan ve kendini en çok kanıtlayan araçların başında geliyor. Kısıtlı ücretsiz hizmeti veriyor ancak tam olarak verim almak için ücretli üyelik şart. Bir çok Seo firmasının ilk tercihi olan Ahrefs ile, bir sitenin backlink sayısını, anahtar kelime çalışmalarını, sosyal medya ağlarını, footer link çalışmalarını, dofollow/nofollow link sayısını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Majestic SEO; Bir diğer araç ise Majestic SEO. Majestic SEO ile bir çok araştırma yapabilirsiniz. Standart özelliklerin yanı sıra web sitesinin aldığı backlinklerin anchor şeklini sizlere göstermektedir. Backlinklerin nasıl yönlendirildiğini görebilirsiniz. Ayrıca anahtar kelime çalışmalarını da analiz etmeniz mümkün.

Open Site Explorer; Bu aracın farkı ise backlink aramalarında biraz daha farklı yaklaşmasıdır. Yapılan sorgulamalarda daha hassas davranarak bulanması zor olan backlinkleri de ortaya çıkarma özelliğine sahip.

Cognitive SEO; Bir çok backlink analizinin bir yerde toplanmasını istiyorsanız Cognitive SEO sizin için oldukça yararlı olacaktır. Link araştırmanın yanı sıra link dağılımını çeşitli grafiklerle toplu olarak gösterebilmektedir. Ayrıca 14 günlük deneme hizmeti de sunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Alexa Nedir? başlıklı makalemizde Alexa Rank Nedir, Alexa Sıralama ve Alexa Sıralaması hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here