Dijital Pazarlama Nedir?

0
1699
Dijital Pazarlama Nedir?

E-Mail tanıtım, mobil pazarlama, video pazarlama, SEO(Search Engine Optimization), SEM(Search Engine Optimization), sosyal medya, bloglar vs… gibi pazarlama araçlarının tümüne verilen genel isimdir. Çağımızın ticaret gelirlerini arttırmada kullanılan yöntemlerdir. Bildiğimiz gibi 5-10 yıl öncesine baktığımızda kapımıza gelen bir takım pazarlamacıları hatırlayabilirsiniz. İşte dijital pazarlama sayesinde müşteriler sizin kapınıza geliyor. O zamanda olduğu gibi şimdi ki zaman da pazarlama uzmanları var ancak kapı kapı gezmiyor bilgisayar başından sizi hipnoz ediyor ve o ürünü aldırıyor.

E-Ticaret sektöründe olup dijital pazarlamaya önem göstermeyen firmalarının ömrünün kısa ve verimsiz olduğunu söylemek yerinde bir davranış olur. Bu alana önem vermeyen firmalar ilerleyen zamanlarda köşe başı dükkanların da o ürün satmaya çalışmaya mahkum olabilirler.

Dijital pazarlama, sizi çok kısa sürede tanıtıyor, istediğiniz kitleye ulaştırıyor, ürünlerinizi satıyor ve devamlı olarak size daimi müşteri kazandırıyor. Eğer dijital pazarlama konusunda gelişmek istiyorsanız SEO ve SEM alanlarına ağırlık vermelisiniz. Gelen ziyaretçi ve müşteri trafiğini Google Analytics veya başka bir ziyaretçi takibi sistemi ile takip edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gitti Gidiyor Ürün Sıralama Algoritması başlıklı makalemizde Gitti Gidiyor Ürün Sıralama Sistemi, Gitti Gidiyor Ürün Sıralaması ve Gitti Gidiyor Ürünleri Neye Göre Sıralıyor hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here