Domain SEO İlişkisi

0
667
Domain SEO

Domain SEO İlişkisi” başlıklı makalemizde Domainin SEO‘ya etkisi ve SEO’ya Uygun Domainin nasıl olması gerektiğini anlatacağız. Domain bir sitenin olmazsa olmaz SEO kurallarının başında gelir. Domain stratejiniz iyi olmadığı takdirde sektörde başarı şansınız oldukça düşer. Örneğin elma satacağınız bir mağaza için ayva.[com] gibi bir site almanız gerçekten çok mantıksız olur. Siz değerli takipçilerimize bu konuyu maddeler halinde açıklayacağız.

 

1.) Domain Uzunluğu

Bildiğiniz gibi kullanıcıları yani ziyaretçileri elimizde tutmak oldukça zordur. Bu yüzden hep SEO açısından hem de kullanıcılarımızı elimizde tutmak için Domain uzunluğunu kısa tutmamız önemlidir. Burada karakter uzunluğu vermek yersiz olur ancak öneri olarak Max. 3-20 Karakter arası sizin yararınıza olur.

2.) Domain Anahtar Kelime

SEO açısından güçlü olmak istiyorsanız domain faktörünü göz ardı edemezsiniz. Örnekle bu maddeyi açıklayalım. SEO kelimesinde başarı sağlamak istiyorsanız domain’de SEO kelimesi mutlaka geçmeli ve bu kelime mutlaka başta olmalı. Bizim sitemizde de gördüğünüz gibi SEODahi.Com gibi.

3.) Domain Uzantısı

Tüm dünyaca üniversal olarak görülen .Com, .Net, .Org ve .İnfo kullanabilirsiniz. Ancak size tavsiyemiz her zaman olduğu ve olacağı gibi .Com olacaktır. Tarayıcılarda CTRL+Enter tuşu ile otomatik .Com uzantısı ekleniyor. Yani artık aşina olunan uzantı olduğu için kullanılmasında fayda vardır.

Bu 3 altın kuralı uyguladığınız takdirde Domain Bazlı SEO da bir adım öndesiniz demektir.

Bir önceki yazımız olan Sıralama Düşüşünün Sebepleri başlıklı makalemizde Sitem Düştü, Sitenin Sıralama Düşüşü ve Sitenin Sıralamada Gerilemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here