Facebook ve SEO

0
547
Facebook ve SEO

Facebook sosyal medya ağının SEO ile alakasını ve önemini bu makalede açıklayacağız. Bildiğiniz gibi Google son güncellemeleriyle beraber sosyal medyada yapılan çalışmaları sıralamalara yansıtmaya başladı. Artık Google sitenizin Facebook’da ne kadar paylaşıldığı ve beğenildiğine önem veriyor ve buna göre sizlere değer veriyor. Facebook’da paylaşımlar kadar Facebook’dan sitenize ziyaretçi akışı da oldukça önemlidir. Siteniz çok paylaşılmış ancak ziyaretçi de bir değişiklik yok. Bu sizlere pek fayda sağlamayabilir. Siteniz paylaşıldığı gibi tıklanılması da gerekiyor.

Google’ın Facebook gibi sosyal medya ağlarına değer verdiğinin en  büyük kanıtı Analytics uygulamasında giren ziyaretçilerin hangi sosyal ağdan girdiğini belirtmesidir. Bir çok SEO araçları sitelerinde de artık sitenizin hangi ağda ne kadar paylaşılmış olduğu gösterilmektedir.

SEO çalışmalarınızda Facebook sosyal ağını dikkatli ve spam çalışmalar yapmadan kullanmanız gerekiyor. Her işlemde olduğu gibi Sosyal Medya SEO çalışmalarınızda da aşırıya kaçmamanızı öneriyoruz. Facebook SEO çalışmalarınızda Facebook sayfası oluşturmanızı öneriyoruz. Bu Facebook sayfasında sitenizde bulunan konuları, ürünleri vs… Başlık – Link olarak paylaşmanızı tavsiye ediyoruz. Facebook sayfa beğeni çalışmanızda çok emek sarf etmeniz gerekiyor. Bu çalışmaya bütçe ayırırsanız tüm işlemleri Facebook Reklam sayesinde kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Facebook’dan sitenize trafik çekmek istiyorsanız çok büyük sayfalarda ücret karşılığında paylaşım yaptırabilir veya gönderiyi öne çıkar işlemini gerçekleştirerek ücret karşılığı reklam verebilirsiniz.

Facebook, Twitter, İnstagram, Vine gibi paylaşım sitelerinde etkin olan siteleri incelerseniz her zaman ön planda olduğunu gözlemlersiniz. SEO yapmadan bile Sosyal Medya’da etkin olursanız sitenize ziyaretçi çekebilirsiniz. Tek yapmanız gereken aşırı işlem ve spam çalışmalar yapmamak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here