Google Hakkında

0
772
Google Hakkında

Google; 1998 yılında Larry Page ve Sergey Brin tarafından insanlara yararlı olması amacı ile kurulan günden güne gelişmekte olan bir sistemdir. Google ismi 1′den sonra yüz tane sıfırın eklenmesi ile oluşan sayıyı gösteren “googol” kelimesinden türetilmiştir. Akılda kalıcılığı ile kısa sürede gelişmiş ve adını tüm Dünyaya duyurmuştur. Diğer arama motorlarına bakılarak bir çok kaliteli hizmeti içinde barındıran Google bir hayal üzerine kurulmuştur. Web master tools ve Analytics gibi hizmetleri ile webmasterlarında ilgi odağı olmuştur. Ayrıca Google’ın Pagerank teknolojisi ile web sitelerinin değerlerini öğrenebilmekteyiz.

Google ne işe yarar ? sorusuna en doğru cevap ; ”Tüm web sitelerinde dolaşan botları sayesinde indexlediği web sitelerini insanlara gösterir ve insanların aradıkları konuyu veya konu ile alakalı en doğru sonucu verir ” olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Phantom Güncellemesi başlıklı makalemizde Google Güncellemesi, Google Phantom ve Phantom Güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here