H1 SEO

1
1152
H1 SEO

Sitemizde içerik girerken Google gözünde daha da etkili olması için H taglarını kullanabiliriz. H tagları doğru kullanıldığında oldukça yararlı olacaktır. Yazımızda H tagları hakkında genel bilgiye ulaşabilirsiniz H headings kelimesinin baş harfi olduğu için kullanılmaktadır. Kodlamalarda h1 olarak kullanılır. Google h1 tagı içerisinde bulunan kelimeleri yazının başlığı olarak algılar. Bu nedenle h1 tagının sitemizde olması kesinlikle gereklidir. H tagları sadece h1 ile sınırlı değildir. H tagları 6 ya kadar gidebilmektedir. Buradaki mantık ise h1, h2, h3, h4, h5, h6 olarak gidildikçe yazı içerisindeki önemli başlıkları algılamaktır.

Yazınızda h1 başlıktır ve sadece 1 tane h1 tagı olmalıdır. Diğer 2 ve 6 arasındaki taglar ise maksimum 3 adet bulunabilmektedir. Başlığınız örnek olarak “Seo”. Seo h1 tagı olarak alınmalıdır. H2 tagında ise alt başlık oluşmalıdır. “Seo’nun önemi” h2 tagı olabilir. Bu durumda Google site içerisinde bulunan h2 tagı yani “Seo’nun önemi” içeriğine önem verecektir ve sıralamalarda etkisini gösterecektir. Bu şekilde 3 adet h2 tagı kullanabilirsiniz.

H tagı sıralamanızı en önemliden az önemliye doğru yapın. H1 tagı en önemli olan başlıktır. H2 tagı başlıktan sonra en önemli olan ara başlıktır. H3 ve sonrası da oluşacaksa önem sırasına göre dizilmelidir. H tagları sitemizde büyük boyutlarda görünecektir. CSS dosyasında h taglarının boyutlarını ayarlama imkanınızda bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Aşırı SEO başlıklı makalemizde Aşırı SEO Nedir, Aşırı SEO Önlemleri ve Aşırı SEO Zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here