Paravan Blog

1
756
paravan blog

Paravan Blog Nedir, Ne İşe Yarar, Yararlı mıdır ve Neden Kullanılmalıdır gibi sorulara bu makalede cevap vereceğiz. Paravan blog web sitelerimizin yan siteleri anlamında kullanılan blog siteleridir. Backlink kazanma yollarında en önemli aşamalardan biridir. Paravan blog’lar backlink kazanmak için kullanılabilecek ücretsiz ve en etkili yöntemlerden biridir. Paravan blogların etkisini yitirmesi söz konusu bile olmayacaktır. Blogspot gibi bir sistem Google tarafından yıllar önce satın alınmıştır. Google’ın bir ürünü olan Blogspot’un değersiz sayılması düşünülemez. Paravan blogların yararı sizlere kalıcı backlink sağlamak olacaktır. Ancak paravan bloglarınıza kendi siteniz gibi özen göstermeniz gerekmektedir.

Paravan blog olarak kullanabileceğiniz en önemli siteler; WordPress, Blogspot ve Tumblr’dır. Bunlar haricinde yapılan blogların Google gözünde pek değeri olduğunu düşünmüyoruz. Yapılacak olan link çalışmasında asla aşırıya kaçmamanızı öneririz. Paravan bloglarınızı link çöplüğü, reklam alanı vs gibi kullanmayın. Tamamen bilgi içeren ve kullanıcıyı çeken paravan bloglarınız sayesinde hem link hem de reklam kazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Rank Signals Backlink Sorgulama Aracı başlıklı makalemizde Backlink Sorgulama, Backlink Sorgulama Aracı ve Backlink Sorgulama Sitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

1 YORUM

  1. Paravan bloglarınız için Türkçe servisolan blgtr’u da kullanabilirsiniz.
    Hızlı ve kolay kayıt, sınırsız blog oluşturma sunuyor.
    Güçlü wordpress altyapısıile birlikte

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here