SEO Dostu WordPress

0
625
SEO Dostu Wordpress

SEO Dostu WordPress, SEO işlemlerinizde ön planda olmak için kullanmanız gereken içerik yönetim sistemi WordPress‘dir. WordPress içerik yönetim sistemlerinden en çok kendini geliştiren, yenileyen ve kullanılan sistemdir. WordPress’in neden kullanılması gerektiğini ve nasıl SEO dostu olmayı başardığını bu başlık altında anlatacağız. WordPress Amerika’da her 5 siteden birinde kullanılmaktadır. Bu rakam hiçte küçümsenecek bir oran değildir.

WordPress’i hiç kodlama dili bilmeyen bir insanda rahat rahat kullanabilir. Eklentiler ve yapılan işlemlerle kullanıcı müdahaleleri ile güçlenen açık kaynak kodlu olan bu sistem ülkemizde de Amerika’daki orana yaklaştığını düşünüyor ve bu sebeplerden dolayı wordpress içerik yönetim sistemini insanlara tavsiye ediyoruz.

Diğer içerik yönetim sistemlerine ve benzeri sistemlere bakılırsa SEO bakımından WordPress daha güçlüdür ve daha sistematik işlemektedir. SEO’da güçlenmek istiyorsak neden WordPress’i kullanmalıyız;

  • URL yapısını kolayca düzenleyebiliyoruz..
  • Kod kısmına ulaşabiliyoruz.
  • Resimleri optimize edebiliyoruz.
  • Yazı ve sayfa içeriklerini istediğimiz gibi yapabiliyoruz.
  • Eklentiler sayesinde SEO işlemlerine güç katabiliyoruz.

Bir önceki yazımız olan WordPress Yazı Etiketleri ve SEO başlıklı makalemizde WordPress Etiketleri Seo, WordPress Yazı Etiketleri ve WordPress Yazı Etiketleri Nasıl Olmalıdır hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here