SEO Link Çalışması

0
804
SEO Link Çalışması

SEO Link Çalışması
SEO çalışmalarında en önemli faktörlerden biride SEO Link Çalışmasıdır. SEO Link Çalışması yani diğer tabiri ile SEO Link İnşası çalışmalarınıza güç katar ve hızlı bir şekilde yükselmenizi sağlar. Ancak bir kaç SEO Uzmanı Backlink’in ileri zamanlarda önemini yitireceğinden bahsediyor. Biz ise doğru çalışmalar yapılırsa yapılan Google Güncellemelerinden zarar görmeyeceğinizi iddaa ediyoruz.

Çeşitlilik
SEO link inşasında iki tür link çeşidini kullanabiliriniz. Bu link çeşitleri DOFOLLOW ve NOFOLLOW’ dur. (Dofollow ve nofollow kavramları için; Backlink SEO)Çalışmamızda alacağımız linkleri DOFOLLOW-NOFOLLOW diye ayırt etmemeliyiz. Her türlü linkten faydalanmalıyız. SEO Link Çalışmasında kullanabileceğimiz siteler; paravan bloglar, forumlar, bloglar, siteler, sosyal medya, sosyal imleme siteleri, video paylaşım siteleri vs… gibi birçok alan vardır. Bunlardan kimi DOFOLLOW kimi NOFOLLOW kimi ücretli kimi de ücretsiz çalışmalar olabilir. Alacağımız linkler text(metin), image(resim) veya video olabilir. Arama motorlarına doğal bir görünüm sergilemek için tüm çeşitlerden faydalanmalıyız.
Zamana Yayım
Arkadaşlar, alacağınız linkleri bir Excel raporlaması ile depolamanızı öneriyoruz. İleri zamanlarda takip açısından sizlere kolaylık sağlayacaktır. Çalışmada link alacağınız siteleri öncelikle listeleyin ve bunları zamana yayın. Yani günde 100 link almaktansa bunları 10 güne yayın ve günde 10’ar siteden link alın. Birden aşırıya gitmeyin ve abartmayın.
Doğallık
Bildiğiniz gibi arama motorları insan gibi düşünmeye hareket etmeye çalışıyor. Bizler insanlar için siteler yaparsak arama motorları da bizi sever. Biz bu çalışmalarda aşırıya gidersek arama motorları bunu fark edecek ve ceza verecektir. Ancak biz çalışmalarımızda doğal gözükür ve çeşitliliği bol tutar isek her hangi bir güncellemeden etkilenmeyeceğiz ve çalışmalarımızın faydasını göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan SEO Programlarının Zararları başlıklı makalemizde SEO Programları, SEO Programları Nedir ve SEO Programları Zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here