SEO Planı Oluşturma

0
546

SEO’da başarılı olmak istiyorsanız daima planlı ve sağlam bir strateji ile yola devam etmelisiniz. Plansız ve stratejisiz yapılan çalışma elbet bir gün tıkanacak ve başarısız hale gelecektir. Yaptığınız çalışmaları raporlamadan, tarihlemeden ve düzensiz yapmanız sizlere çok şey kaybettirir.

Öncelikle yapacağınız SEO çalışmalarını başlıklar halinde ayırmalısınız. Yani; Backlink, Sosyal Medya vs… Sonra bunlara tarihlendirme yapmalısınız. Düzenli ve sürekli olarak bu işlemleri takip etmelisiniz. Bir gün sosyal medya’ya ağırlık verip bir ay çalışma yapmazsanız o işten verim alamazsınız.

SEO da olmazsa olmazlardan biri PLAN’dır, Yani devamlılıktır. Alacağınız backlinkler’i bir günde alırsanız o backlinklerin faydasını tam olarak göremezsiniz. Backlink alacağınız siteleri listeleyip; örneğin 100 siteden link alacaksınız. Bunları 10 güne yaymalı ve her gün 10’ar link almalısınız.

Bu sayede düzenli ve planlı çalışmış olacak, yükselişinizde eşit bir ivme kazanmış olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Youtube SEO Ayarları başlıklı makalemizde Youtube SEO, Youtube SEO Ayar ve Youtube SEO Ayarı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here