SEO Rakip Analiz

0
756
SEO Rakip Analiz

SEO Rakip Analiz, SEO işlemlerinize başlamadan hatta sitenizi almadan önce yapmanız gereken en temel işlem ve araştırmadır. Rakiplerinizin başarılarını, stratejilerini ve içeriklerini araştırmalı temel argümanları elde etmeli ve doğru bir strateji izlemelisiniz. Aksi takdirde ne yaparsanız yapın çok güçlü bir siteye karşı şansınız çok az olacaktır. Örnek olarak Web Tasarım kelimesinde ilk sayfada çıkan siteler yaklaşık 6 yıldır ilk sırada çıkmaya devam ediyor. Sizin doğru bir strateji uygulamadığınız takdir’de bu sitelere karşı başarılı olmanız çok zordur.

Yapacağınız çalışma başta rakip sitenin içeriği olacaktır. Sizin içeriğiniz o sitelerden farklı olmalı ve faydalı olmalıdır. Farklı ve faydalı olmalı ki tercih edilesiniz. İnsanlar tarafından ne kadar tercih edilirsiniz Google’da sizi o kadar tercih eder. Diğer bir çalışma olarak site adınızı belirlemenizdir. Marjinal ve akılda kalıcı bir domain ismi seçmelisiniz. Aksi takdirde unutulur ve kazanacağınız ziyaretçileri kaybedersiniz. Sitenizi açtıktan sonra yapmanız gereken en güzel yöntem rakiplerinizin reklam alanlarını tespit edip aynı alanlarda sizinde reklam yapmanız olacaktır. Bu yöntemler çoğu SEO uzmanları tarafından onaylanan yöntemlerdir. Geliştirebilir yeni teknikler ekleyebilirsiniz ancak mutlaka özgün olun ki tercih edilesiniz.

Bir önceki yazımız olan 5 Adım’da SEO başlıklı makalemizde Kısaca SEO, SEO Ayarları ve SEO Kriterleri hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here