SEO ve Özgün İçerik

0
646
SEO ve Özgün İçerik

Merhaba seodahi.com takipçileri, siz değerli okurlarımıza bu makalemizde özgün içeriğin SEO’ya etkisi ve nasıl bir içerik yolunda ilerlenilmesi gerektiğini anlatacağız. Bildiğiniz gibi SEO kavramı ilk ortaya atıldığından bu yana özgün içerik her zaman dile getirilmiştir. Özgün içeriğin SEO’ya katkısı tartışılamaz. İçerik üretmekte zorlanılan alanlar ortaya çıktığı zamandan beridir bu alanlarda ücretli makale yani içerik yazan makale yazarları da bu alanlarda etkin olmuştur.

Özgün ve benzersiz içeriği bir birine karıştırmamanızı öneririz. Özgün; başka bir kaynak olan ancak tekrar yazılan, Benzersiz; başka bir kaynak bulunmayan içeriktir. Benzersiz içeriğin sizlere pek fayda sağlamayacağını düşünüyoruz. Özgün içerik yazarken dikkat etmeniz gereken içeriği üretirken SEO kurallarına uygun olarak şekillendirmenizdir. SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? konumuza göz atıp bir içeriği SEO’ya uygun olarak nasıl yazmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Özgün içerik yazmadan önce ne yazmanız gerektiğini belirlemeniz gerekmektedir. Bir araba sitesine özgün bir kuaför içeriği eklemek sizlere zarar verebilir bu yüzden içeriklerin siteniz ile alakalı olmasını sağlamalısınız. Sitenizde başka bir sitenin linkini verirkende buna dikkat etmenizi öneririz. Siteniz ile alakasız olan sitelere link vermek hem size hemde karşı tarafa zarar verebilir. SEO ile alakalı bir siteniz varsa “SEO Nedir?”, “SEO Ne İşe Yarar?”, “SEO Nasıl Yapılır?” gibi konu başlıkları açabilir ve özgün içerikler üretebilirsiniz. Bu özgün içeriklerin içerisine sitenizin ana sayfasının veya kategori sayfalarının linkini vererek sitenizi daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Özgün içerik yazmakta güçlük çektiğiniz zamanlarda alakalı sitelerde bulunan makaleleri okuyun ve konular hakkında bilgi edinip daha yaratıcı makaleler yazabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan SEO Uyumlu Makale Nasıl Yazılır? başlıklı makalemizde seo blogu, SEO Makale ve SEO'ya Uygun Makale hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here