Web Tasarımın Önemi Nedir?

0
466
Web Tasarımın Önemi Nedir?

Geçtiğimiz yıllarda firmaların yayıncı ya da tanıtıcı reklâmları gibi firma hakkında bilgi verici şeyler broşür, reklâm vb. araçlarla yapılmaktaydı. Son birkaç yıl içerisinde gelişen internet devrimi artık firmaları etkilemiş olup tanıtımlarını bu yönde yapmaya karar kalmıştır. Web siteleri günümüzde artık çok popüler olmuştur.

Web tasarımda tanıtılacak yer, mekân, şirket, firma gibi yerlerin belli bir birikim kaynağı sağlanmış olup sitenin statik ya da dinamik kavramlarından birisine uyması gerekir. Dinamik siteler sürekli güncel olup saat başı, günlük, haftalık, aylık gibi çoğaltabileceğimiz zaman dilimleri içerisinde sürekli sık sık güncellenmektedir. Statik siteler ise aksine daha sade ve tanıtım için yapılan güncellenme gibi bir yapısı olmayan sitelerdir. Sitenin yapısı belirli kod yapısıyla başlayıp tekrar kod yapısına uygun kodlarla bitmektedir. Sitenin düzenli olması Google Bot tarafından sitenin daha çabuk indekslenmesini sağlamaktadır. Sitenizde kullanacağınız yapının tablolardan oluşması google botlarının sitenize uğramaması ve hemen sitenizden uzaklaşmasına en büyük etkendir. Css yapısının iyi olması google tarafından sitenizin daha çok popüler olmasına sebep olur.

Peki web sitelerinin günümüzde ki önemi nedir? Yeni yasanın çıkmasıyla birlikte birçok kurum ve kuruluş artık internet üzerinde tanıtımını belirli sınırlar dâhilinde yapmaktadır. Firmasının tanıtımını yapacak bünye yada kuruluş kişinin doğrultusunda hareket edip güven sağlamalıdır. Artık günümüzde internet çağının hızlı gelişmesi sitelerinde daha çok görselliğe önem vermesi ve daha hızlı olması ön plandadır. Kullanılan görsel yapının kişilerin zevkine ve siteye girecek kişiyi daraltmayacak şekilde olması gerekmektedir. Site kullanılacak banner, logo vb. şeyler yine siteye uygun ve gözü yormayacak şekilde olması gerekmektedir. Artık sık sık karşılaşacağımız web tasarım hizmeti artık sitemiz üzerinden güvenilir ve kaliteli şekilde yapılmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Web Tasarımda Dinamiklik başlıklı makalemizde Dinamik Site, Dinamik Site Nedir ve Web Tasarım Dinamik Site hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here