WordPress SEO Eklentileri

0
893
Wordpress SEO Eklentileri

WordPress SEO Eklentileri; Hem kurumsal hem de bireysel olarak açılan bir çok sitenin tabanı WordPress tabanlıdır. Kolay kullanımı ve Seo’ya faydaları ile çokça tercih ediliyor. Tabi ki tek başına yeterli değil. WordPress Seo Eklentileri ile daha da gelişmiş ve yararlı hale getirilebilir. Sizler için Seo araçları hakkında bilgi vereceğiz.

All In One Seo; Belki de WordPress kurduktan sonra ilk eklenen eklentilerden biridir. All In One Seo eklentisi ile Seo adına bir çok ayrıntıyı düzenlemeyi sağlayabilirsiniz. Yapacağınız ayarlamalar ile tek sayfa üzerinden meta taglarını ayarlayabilir, sitemap oluşturabilir, sosyal medya ili sitenizi ilişkilendirebilirsiniz. Daha bir çok detay özelliği ile sizlere Seo adına en çok destek olacak eklentilerden biridir.

Google XML Sitemaps; Web sitenizin daha hızlı bir şekilde indexlenmesini istiyorsanız, sitemap oldukça önemlidir. Bu eklenti de Google’ye yönelik olarak hazırlanmış bir site haritası oluşturma eklentisidir. Sade yapısı ile ve çeşitli ayarlama seçenekleri ile en çok tercih edilen sitemap eklentilerinden biridir.

Simple Tags; Web sitenize girdiğiniz içeriklere otomatik olarak etiket üretilmesini istiyorsanız bu eklenti tam olarak işinizi görecektir. Konu ile alakalı ilgi çekecek etiketleri sizin için bulur ve sunar.

Bu eklentiler ile WordPress Seo çalışmalarınızı daha ileri düzeye çıkarabilirsiniz. Seo için bu eklentiler bir yardımcıdır ve sitenizin düzenlenmesini tek bir sayfa üzerinden yapmanızı sağlamaktadır. Sizlerde bu eklentileri kullanarak daha az zaman harcayıp daha çok iş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Chrome SEO Eklentileri başlıklı makalemizde Chrome SEO, Chrome SEO Araçları ve Chrome SEO Eklenti hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here