Yandex SEO

0
865
Yandex SEO

Yandex Seo başlıklı konumuzda siz değerli ziyaretçilerimize son yılların parlayan yıldızı arama motoru olan Yandex arama motorunda üst sıralarda çıkmak için ne gibi düzenlemeler yapılabileceğine bakacağız. Yandex Seo her site için gerekli olmaya başladı çünkü Türkiyede başarılı bir yükseliş sağladı.
Yandex Seo konusuna geçmeden önce biraz Yandexi tanıyalım. Yandex Rusyada bulunan en büyük, dünyada bulunan 2. büyük arama motorudur. Türkiyede 2011 den beridir aktif olmaktadır. Sadece arama motoru değil bir çok servisi bulunmaktadır. Eğer bir gün Google arama motoru gözden düşerse Yandex onu aratmayacaktır. Yandexin kurucuları  İlya Segalovich ve Arkady Volozh dır. 1996 ta bu şirketi kurmuşlardır.
Yandex hakkında ufak da olsa biraz bilgimiz oldu. Peki bu arama motorunda üst sıralarda nasıl görünebiliriz. Yandex bildiğiniz gibi Türkiye pazarını çok iyi kullanıyor bir çok reklam yapıyor. Türkiyedeki kullanıcı sayısında da muhteşem bir artış gözlemleniyor. Yandex te her webmaster sitelerini üst sıralarda görmek ister. Araştırılmış ve denenmiş Yandex Seo Kriterleri;

  • Özgün ve güncel makaleler girilmelidir.
  • Sosyal medyayı etkin bir biçimde kullanmalıdır.
  • Yandex webmaster tools kullanmalı, sitemapini göndermelidir.
  • Favicon yapmalıdır.
  • Güncel olunmalı.
  • Kaliteli web sitelerinde reklam yapılmalı.
  • Title, description ve keyworde anahtar kelimeler yer almalıdır.

Bu işlemleri eksiksiz yaptığımızda Yandex seo bakımında sitemiz daha üst sıralarda çıkmaya başlar. Ancak Yandexin arama motoru algoritması tam anlamıyla bir olgunluğa ulaşmadığı için 2 yıldır güncellemeyen siteler bile ilk sırada çıkabiliyor.

Bir önceki yazımız olan Gelecekte SEO başlıklı makalemizde Gelecekte İnternet, SEO Bitti mi ve SEO Gelecek Yıllarda hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here