Youtube ve SEO

0
567
Youtube ve SEO

Youtube ve SEO; Sosyal medya SEO tekniklerinden en önce tercih edilmesi gereken sosyal medya alanlarından biridir. Youtube Google tarafından desteklenen bir sistem olduğu için önce tercih edilmesi gerekir. Bildiğiniz gibi Google algoritma sisteminde sıralamalarda kendi ürünlerine öncelik ve değer vermektedir. Youtube ağında sitenize ait paylaşımlar yapmanız gerekmektedir. Gerekir, çünkü en çok dikkat edilen sosyal ağlardandır.

Youtube’de sitenize ait kanal oluşturup bu kanalda sitelerinizi paylaşmanız ve sitenize ait videolar paylaşmanız site çok katkı sağlayacaktır. Bu videolar izlenerek size ziyaretçi de kazandırma olasılığı yüksektir. Youtube’ye sitenize ait video ekleyip açıklama kısmına sitenizin linkini ekleyebilirsiniz. Ayrıyetten video içerisine site adınızı yazmanız ve bu videoları facebook, twitter, linkedin ve google plus‘da paylaşmanız fayda sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Google Plus ve SEO başlıklı makalemizde Google Plus SEO, Google Plus SEO'ya Etkisi ve Google Plus SEO'ya Katkısı hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here